Galeria obrazów 4

Obrazy abstrakcyjne. Obrazy ręcznie malowane do salonu. Obrazy pionowe. Obrazy nowoczesne. Duże obrazy nowoczesne. Duże obrazy na płótnie

Obrazy abstrakcyjne. Obrazy ręcznie malowane do salonu. Obrazy pionowe. Obrazy nowoczesne. Duże obrazy nowoczesne. Duże obrazy na płótnie. Obrazy pionowe. Tryptyki na ścianę. Obrazy trzyczęściowe. Nowoczesny obraz do sypialni.

Malarstwo akrylowe

Malarstwo akrylowe to malarstwo za pomocą farb akrylowych. Malarstwo akrylowe jest alternatywą dla malarstwa olejnego i jednocześnie wygodniejszą techniką malarstwa od akwareli i gwaszu.

Farby akrylowe występują zarówno w postaci zawiesin umożliwiających malowanie na papierze, zbliżone do akwareli i gwaszu jak również można je rozpuszczać w rozpuszczalnikach organicznych i uzyskiwać farby zbliżone charakterem do farb olejnych. Farby akrylowe dostępne są także w formie puszek z rozpylaczem (sprayem) stosowanych w technikach graffiti.

W stosunku do akwareli malowanie farbami akrylowymi jest łatwiejsze, umożliwia pełne mieszanie kolorów i dokonywanie retuszy. Trudniej jest jednak za pomocą tych farb uzyskać wrażenie „ulotności” tak bardzo charakterystyczne dla akwareli.

W stosunku do farb olejnych farby akrylowe dają nieco mniej swobody w nadawaniu obrazom faktury, jednak podobnie łatwo można za ich pomocą uzyskiwać wszelkie inne efekty od wrażenia przenikania kolorów po efekty przestrzenne.

Dodaj komentarz