Tryptyki do salonu

Tryptyki do salonu. Obrazy tryptyki. Tryptyki obrazy. Tryptyki do sypialni. Tryptyki na ścianę. Tryptyk obraz. Tryptyk obrazy. Obrazy dzielone. Duże obrazy.

Tryptyki do salonu. Obrazy tryptyki. Tryptyki obrazy. Tryptyki do sypialni. Tryptyki na ścianę. Tryptyk obraz. Tryptyk obrazy. Obrazy dzielone. Duże obrazy. Nowoczesne obrazy do salonu. Nowoczesny obraz do salonu. Obraz na płótnie pionowy.

Action painting

Action painting, action-art (ang.), malarstwo gestu – technika malarska i nurt wewnątrz ekspresjonizmu abstrakcyjnego, polegający na wykorzystaniu spontanicznego, nieskrępowanego regułami malarskimi gestu bezpośredniego rozlewania (chlapania) farby na płótno.

Swój początek miał w Ameryce, w latach 40. XX wieku a terminu action painting po raz pierwszy użył Harold Rosenberg w 1952 roku do opisu twórczości Jacksona Pollocka (najbardziej reprezentatywne dla tego nurtu obrazy Pollock malował w latach 1948 – 1950). Action painting wyrasta z założenia, że obraz nie jest ukończonym dziełem, ale zapisem procesu twórczego. W tym rozumieniu fizyczny akt malowania był uznawany za podstawowy środek ekspresji, stając się zresztą bezpośrednią inspiracją do powstania happeningu.

Termin action painting łączy się z zasadą all-over, w której postuluje się, aby malować tak, by każdy, najdrobniejszy fragment obrazu był jednakowo ważny (tzn. by nie wyróżniać kompozycyjnie żadnej jego części), i jednakowo wypełniony zapisem malarskiego gestu.

Techniką action painting posługiwała się Małgorzata Starowieyska (np. cykl obrazów „Bolero” – Berlin, 1987-88).

Wybitni malarze tego gatunku:Jackson Pollock, Franz Kline, Willem de Kooning
Z polskich artystów do najwybitniejszych postaci należał Tadeusz Kantor.

Nowoczesne obrazy, Nowoczesne obrazy do salonu, Obrazy do kuchni, Obrazy do sypialni, Obrazy nowoczesne, Obrazy tryptyki, Abstrakcja obrazy, Abstrakcyjne obrazy, Duże obrazy, Duże obrazy do salonu, Duże obrazy do sypialni, Duże obrazy na ścianę, Duży obraz, Nowoczesne obrazy do sypialni, Nowoczesne tryptyki,

Nowoczesny obraz do sypialni, Obraz do kuchni, Obraz do sypialni, Obraz tryptyk, Obrazy 3 częściowe, Obrazy abstrakcyjne, Obrazy częściowe, Obrazy do salonu nowoczesne, Obrazy dzielone, Obrazy na płótnie do salonu, Obrazy na ścianę do salonu, Obrazy na ścianę tryptyki, Obrazy nowoczesne abstrakcja,

Obrazy nowoczesne do salonu, Obrazy pionowe, Obrazy ręcznie malowane do salonu, Obrazy ścienne, Obrazy tryptyk, Obrazy trzyczęściowe, Obrazy wieloczęściowe, Salon obrazy, Tryptyk obraz, Tryptyk obrazy, Tryptyki do kuchni, Tryptyki do salonu, Tryptyki do sypialni, Tryptyki na ścianę, Tryptyki obrazy